Artık Türkiye’de Sadece İK Profesyonellerinin ve Çözüm Ortaklarının Buluşabildiği Dijital Bir Platform Var!

BindHR’ın amacı İK profesyonellerinin İK hizmet ve hizmetleri sağlayan çözüm ortaklarıyla buluşarak daha fazla değer üretmelerini desteklemek.

Image
Kurucumuz Dr. Selçuk Alimdar

Kurucumuz Dr. Selçuk Alimdar

1977’de Almanya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, Yeditepe MBA ve İTÜ Müzikoloji doktora programlarını tamamladı. Yapı Kredi, Aria, Avea, Türk Telekom ve Tofaş’ta müşteri hizmetleri, pazarlama-satış, insan kaynakları alanlarında görev aldı. Son 15 yılda insan kaynaklarında işe alım, ücretlendirme, bütçe, satın alma, organizasyonel gelişim, İK IT projeleri, çeviklik, çalışan deneyimi, eğitim ve gelişim tecrübeleri edindi. Avea’da Türkiye’nin ilk çalışan deneyimi tasarımı programını yönetti. Yine Türkiye’nin ilk çeviklik mükemmellik merkezini İK altında kurdu. En son liderlik ettiği Tofaş Akademi, 2018’de dünyanın en prestijli kurumsal üniversite ödülü olan ATD BEST listesinde Türkiye’den ilk dünya birincisi unvanını kazandı. Liderlik ettiği çeviklik ve eğitim-gelişim projeleri 38 uluslararası ödülle taçlandırıldı. Alimdar 2019’da Stevie for Great Employers tarafından Chief Learning Officer of the Year seçildi.

Alimdar kariyeri boyunca İK tarafında çok sayıda çözüm ortağıyla çalıştı. Tasarım düşüncesi, çevik ürün geliştirme, kullanıcı deneyimi ve oyunlaştırma alanlarında eğitimler verdi ve projeler yürüttü. Tofaş’ta çözüm ortaklarını kapsayan bir kurumsal networking yazılımı geliştirdi. Alimdar, bu tecrübe ve bilgiyle meslektaşlarının önemli bir ihtiyacını karşılayacağına inandığı bu platformu kurdu ve bizzat geliştirilmesinde ürün sahibi, takım üyesi ve çeviklik koçu olarak görev aldı ve alıyor.

LinkedIn
Üye İlişkileri - Emine Emre Özbek

Üye İlişkileri - Emine Emre Özbek

Kariyerine 2005 yılında Akbank Operasyon Merkezi’nde başladı. Bölüm bünyesinde vermiş olduğu proje bazlı eğitimler neticesinde kariyerine eğitim alanında devam etmeye karar verdi. 2009 yılında Beykent Üniversitesi MBA yüksek lisansını tamamladıktan sonra Avea İnsan Kaynakları Uzaktan Öğrenme ve Projeler Bölümü’nde görev aldı. E-öğrenme ve mobil öğrenmeyi, eğitim portal yönetimini kapsayan teknolojilerden sorumlu oldu. Ayrıca Türkiye’nin ilk çalışan deneyimi projesinde yer alarak İK süreçlerinin paydaşlarla tasarlama fırsatı yakaladı.

Eğitim bölümünde çalıştığı süre içerisinde Tasarladığı "Kozmik Kazalar" eğitici oyunu ve "Mobil Öğrenme" projeleri ile 2012 yılında Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri’nin altın derecelerini elde etti.

12 yıllık kurumsal iş hayatının ardından 2017-2020 yılları arasında çeşitli start-up deneyimleri oldu. Bu girişimlerinde çeşitli sosyal medya ve girişimcilik eğitimleri aldı. Ocak ayında start-up deneyimlerini devretmesiyle birlikte öğrenme ve geliştirme isteklerini hayata geçirebildiği Türkiye’de tek olan İK Profesyonellerinin ve Çözüm Ortaklarının Buluşabildiği Dijital platform BindHR’da görev almaktadır.

LinkedIn